Skip Navigation LinksYazgeliştir Forumları » [ARŞİV]Dynamics » Ax portal lookup hakkında yardım

Ax portal lookup hakkında yardım

Moderatörler: Atayİbrahim , ismailadar , kimiraikkonen , MehmetX , volkankorkmaz

Sayfa 1 / 1[1Cevap]
Kullanıcı İçerik

nagodnaticah

Gönderim Zamanı: 30-12-2008 19:21:35

nagodnaticah

Üyelik Zamanı: 26-11-2008 12:36:18

Gönderi: 23

merhaba,
Axapta portalda baglanan kullanıcımın Id si üzerinden doldurdugum bir alan var.Daha sonra bu alan ile ilgili dataları lookup da göstermek istiyorum ve bu işlemi iki kez yapacağım.
Örnek üzerinden anlatayım:
kullanıcıID,ülke,banka  alanlarım olsa
benim ilgili tablolarımda kullanıcıID ile ülke ilişkili,ülke ile de banka ilişkili diyelim.
Gelen kullanıcıya ülke alanınını seçmesi için bir lookup oluşturmak istiyorum(sadece kullanıcıyla ilişkili ülkelerim gelecek),daha sonra da bu ülke ile ilişkili bankaları lookupda gösterecegim ve kullanıcım birini seçecek.
Ülkeyi kullanıcıID sinden getirdiğim için bunu istediğim gibi seçtirebiliyorum ama bu ülke alanı lookupdan seçildikten sonra sayfada herhangi bir postBack olmadıgından banka alanını sadece seçilen ülke için lookupda gösteremiyorum.
(ülkeyi seçtikten sonra sayfayı javascript ile post etmeyi denedim ama arkada çalışan başka kontrollerden dolayı bu şekilde olmadı)
yardımcı olabilirseniz sevinirim.
umarım derdimi anlatabilmişimdir.

1#
Sayfa 1 / 1[1Cevap]

İşaretler & Anlamları
Kilitli Kilitli
Çözüm Kabul Edildi Çözüm Kabul Edildi
Normal Normal