Skip Navigation LinksYazgeliştir Forumları » [ARŞİV].NET Framework » Datagridview (windows Forms) inner join kullanmadan hücrenin icindeki degeri degistirmek istiyorum.

Datagridview (windows Forms) inner join kullanmadan hücrenin icindeki degeri degistirmek istiyorum.

Moderatörler: Atayİbrahim , ismailadar , kimiraikkonen , MehmetX , volkankorkmaz

Sayfa 1 / 1[4Cevap]
Datagridview (windows Forms) inner join kullanmadan hücrenin icindeki degeri degistirmek istiyorum.
Kullanıcı İçerik

kankan

Gönderim Zamanı: 30-11-2010 16:44:01

kankan

Üyelik Zamanı: 24-10-2005 11:26:26

Gönderi: 53

Merhaba Datagridview (windows Forms)da inner join kullanmadan hücrenin icindeki degeri degistirmek istiyorum. yani söyle aciklayim 2 tablom var 2. tablomdaki ID ye karsilik gelen text i datagridimde göstermek istiyorum. Datagridde örnek verecek olursam 1 tablom personel 2. tablom meslek 1. tablo personel aldi ---- Meslek ------------------------------ volkan 1 2. tablomda meslekler var datagridde 1 yerine 2. tablodaki meslek gelsin bunu innerjoin kullanmdadan nasil yaparim web tabanli istemiyororum windows form tabanli lütfen.

1#

volvox032

YNT:Datagridview (windows Forms) inner join kullanmadan hücrenin icindeki degeri degistirmek istiyorum.
Gönderim Zamanı: 03-12-2010 18:18:28

volvox032

Üyelik Zamanı: 17-09-2010 11:54:24

Gönderi: 12

anladığım kadarıyla, personel girdview inde meslek ID die bir alanın var. Ve bu gridde meslek numara yerine mesleğin adını yazmasını istiorsun. Eğer bu şekilde ise, personel gridinin sağ tarafında çıkan oku tıklayıp edit columns u tıkla,oradaki meslekID sütununu tıklayıp, "Convert this field into a template field" linkini tıkla. Daha sonra o ekrandan çıkıp tekrar gridin sağ tarafındaki oku tıklayıp edit templates ekranına gel. Orada senn MeslekID alanına girer otomatikmen.Oraya bi hiddenfield koy.Başka bi template field ın yoksa tabi.Hiddenfield value değerini MeslekID yap. Daha sonra oraya bi datalist koy veya grid view farketmez. Onun datasource kısmını MeslekID ye göre meslekleri getir şeklinde ayarla. Daha sonra parametre isteyecek senden o parametreyi control şeklinde ayarlayıp controlu koyduun hiddden field yaparsan, datalistine meslek alanları gelir. Daha sonra meslek alanlarının içinde sadece meslek adı kalacak şekilde silersin. İstediin gibi o sütunda meslekID yerine meslekler gözükür. Umarım faydalı olur...

2#

volvox032

YNT:Datagridview (windows Forms) inner join kullanmadan hücrenin icindeki degeri degistirmek istiyorum.
Gönderim Zamanı: 03-12-2010 22:23:35

volvox032

Üyelik Zamanı: 17-09-2010 11:54:24

Gönderi: 12

pardon hocam windows yazısını sonradan okumuşum :D

3#

JaneDoe

Gönderim Zamanı: 07-12-2010 09:42:07

JaneDoe

Üyelik Zamanı: 07-12-2010 09:42:07

Gönderi: 6

Selam, kullandığınız DataGrid de datalookup gibi bunu destekleyen kolon yoksa aşağıdaki gibi bir sistemi kullanabilirsiniz.

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
     this.ayrintiTableAdapter.Fill(this.genelDataSet1.Ayrinti);
     string sql = "Select * from Kisiler";
     SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter(sql, Settings.Default.GenelConnectionString);
     DataTable dt = new DataTable();
     da.Fill(dt);
     string sql2 = "Select * from Ayrinti";
     SqlDataAdapter da2 = new SqlDataAdapter(sql2, Settings.Default.GenelConnectionString);
     DataTable dt2 = new DataTable();
     da2.Fill(dt2);
     dt.Columns.Add("Meslegi",typeof(string));
     foreach (DataRow dr in dt.Rows)
     {
         DataRow[] dizi = dt2.Select("AyrintiId=" + dr["AyrintiId"].ToString());
         dr["Meslegi"] =(string) dizi[0]["NeIsYapar"];
     }
     dataGridView1.DataSource = dt;

4#
Sayfa 1 / 1[4Cevap]

İşaretler & Anlamları
Kilitli Kilitli
Çözüm Kabul Edildi Çözüm Kabul Edildi
Normal Normal