Skip Navigation LinksYazgeliştir Forumları » [ARŞİV].NET Framework » Izgara yaptığım güncellemeyi datatable'a yansıtmıyor

Izgara yaptığım güncellemeyi datatable'a yansıtmıyor

Moderatörler: Atayİbrahim , ismailadar , kimiraikkonen , MehmetX , volkankorkmaz

Sayfa 1 / 1[2Cevap]
Kullanıcı İçerik

diciboy

Gönderim Zamanı: 14-01-2011 10:44:05

diciboy

Üyelik Zamanı: 04-11-2009 12:43:21

Gönderi: 17

formda 1 adet datatable 1 adet dataadapter 1 adet datagridview 1 adet commandbuilder ve veritabanına bağlantı ve sql komut işlemini yapan bir sınıf var. Datagridview'ın tüm kolonlarının readonly özelliği True olarak ayarlıdır. Datagrid view üzerinde editleme olmasın, ilgili değişiklikler izgarada seçilen satır için formda bulunan diğer metin kutuları vs.. ile olsun istiyorum. izgarada işlem yapılacak seçilen kayıtları metin kutularına gönderiyorum, değişikliği yapıp, izgaranın ilgili satırını güncelliyorum. Sonra izgaradaki değişiklikleri datatable'a yansıtmak istediğimde izgaraya yeni eklenen ve izgaradan silinen kayıtlar datatable'a yansıyor, ancak update edilen kayıtlar datatable'a yansımıyor. commandbuilder'in ConflictOption özelliğinin nerdeyse tüm durumlarını test ettim yinede yapamadım, eksik bıraktığım, atladığım yada bilmediğim bişeymi var, yardım lütfen. ConflictOption.CompareAllSearchableValues; cb.SetAllValues = true; database mysql 5.xx kullanıyorum

1#

diciboy

YNT:Izgara yaptığım güncellemeyi datatable'a yansıtmıyor
Gönderim Zamanı: 17-01-2011 16:28:00

diciboy

Üyelik Zamanı: 04-11-2009 12:43:21

Gönderi: 17

zgarayı güncellemek için metin kutularını vs.. kullandığım için izgara üzerinde elle düzenlemeyi kapatıyorum izgara_unvan.EditMode = DataGridViewEditMode.EditProgrammatically; ayrıca izgarada ilgili değişikliği yapmaya başlarken, izgara_unvan.BeginEdit(true); izgarayi güncelle kodlari ... izgara_unvan.EndEdit(); bu şekilde oldu.

2#
Sayfa 1 / 1[2Cevap]

İşaretler & Anlamları
Kilitli Kilitli
Çözüm Kabul Edildi Çözüm Kabul Edildi
Normal Normal