Skip Navigation LinksYazgeliştir Forumları » [ARŞİV]C# & VB.Net » SQL servera bağlanma sorunu

SQL servera bağlanma sorunu

Moderatörler: Atayİbrahim , ismailadar , kimiraikkonen , MehmetX , volkankorkmaz

Sayfa 1 / 1[4Cevap]
Kullanıcı İçerik

frtslgn

Gönderim Zamanı: 24-01-2008 12:18:14

frtslgn

Üyelik Zamanı: 07-12-2007 15:35:59

Gönderi: 6

Server explorer'dan create new sql server database diyip serverı seciyorum database adını girip okeyleyince hata veriyor.

Hata:
An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)

Denenler:
1-SQL Server Management Studio Express - Server Adına Sag click - Properties - connections - allow remote connections to this servere checkledim.

2- SQL Server Surface Area Configuration - Surface Area Configuration for services and connections - remote connections - using both tcp/ip and named pipes ı sectim ve restart ettim.

3- SQL Server Configuration Manager
            - protocols for sql server dan tüm secenekleri enabled yaptım.
            - client protocols leri enabled yaptım.

Sonuç başarısız hala calışmıyor.
Umarım biri cevap yazar.

1#

deltadirac

YNT:SQL servera bağlanma sorunu
Gönderim Zamanı: 28-01-2008 17:12:32

deltadirac

Üyelik Zamanı: 15-12-2006 19:14:42

Gönderi: 57

selam  sanırım v.s.2005 versiyonunu kullanıyorsun sana verilen hatada öyle yazmasına rağmen remote connection izinleriyle falan ilgisi yok o hatanın aynısı benimde başıma gelmişti geçen yıl, en iyisi sqlserver management studio(ücretsizdir) indir onunla oluştur veritabanını ,sonra visual studio da kullan aksi taktirde bundan başka sorunlarda olabiliyor.

2#

bymeftun

Gönderim Zamanı: 29-01-2008 11:28:46

bymeftun

Üyelik Zamanı: 29-07-2005 11:26:34

Gönderi: 105

Bağlanmaya çalıştığınn sql serverda kullanıcı erişim yetkisi yok gibi geldi. Kullanıcıların güvenlik ayarlarında Login sekmesi işaretlimi ??

3#

Eyuphan

Gönderim Zamanı: 01-02-2008 14:52:44

Eyuphan

Üyelik Zamanı: 15-12-2005 11:31:16

Gönderi: 79

Dostum denediğin yöntemlerin hepsine bakmakla ilk yapılacak işlemleri zaten yapmışsın. Sen öteki cevapları boşver :)

Şimdi son olarak şunu kontrol et Connection Stringinin için de

Persist Security Info=True;

ayarı varsa ki muhtemelen vardır. Bu ayarı komple sil. Çalışır ...

4#
Sayfa 1 / 1[4Cevap]

İşaretler & Anlamları
Kilitli Kilitli
Çözüm Kabul Edildi Çözüm Kabul Edildi
Normal Normal