Skip Navigation LinksYazgeliştir Forumları » ADO.Net » Uzak veritabanındaki view tablolarından birini otomatik olarak localimde bir veritabanına çekmek

Uzak veritabanındaki view tablolarından birini otomatik olarak localimde bir veritabanına çekmek

Moderatörler: Atayİbrahim , ismailadar , kimiraikkonen , MehmetX , volkankorkmaz

Sayfa 1 / 1[1Cevap]
Uzak veritabanındaki view tablolarından birini otomatik olarak localimde bir veritabanına çekmek
Kullanıcı İçerik

musti_276

Gönderim Zamanı: 22-05-2013 18:24:49

musti_276

Üyelik Zamanı: 04-08-2009 07:52:07

Gönderi: 65

http://forum.yazgelistir.com/LIKE-sorunu_t26542.aspx?siteId=0&forumId=44

Garip bir soru gibi duruyor ama linkini verdiğim soruda dil kodlamasından dolayı yaşadığım bir sorun için böyle çare geldi aklıma.  Önceki soruyu incelerseniz aslında neden böyle bir şeye ihtiyacım olduğunu daha iyi anlatabilmiş olurum.

Uzak veritabanındaki ilgili veritabanının dil kodlaması SQL_Latin1_General_CP1_CI_AS olduğu ve bunu değiştirmem mümkün olmadığı için bana lazım olacak tabloyu localimde ki ya da başka bir uzak veritabanında ki tabloma kaydetmek istiyorum. Ve bunu sayfa her yüklediğinde yapacak. Mesela veritabanına bugün 1000 tane kayıt giriyor. Formun ya da web form yüklendiğinde o ana kadar olan kayıtları  asıl veritabanından alıp  kayıtları benim istediğim kodlamsı türkçe olan veritabanına kaydedecek ve geri kalan işlemleri mi o veritabanı üzerinden yapacağım ve türkçe karakter sorunu yaşamayacağım!? Yani yeni veritabanıma veirleri taşıdığımda asıl veritabanımda çalışıyor gibi çalışmak istiyorum. Böyle düşündüm başka bir çözüm yolu varmıdır ? Yoksa doğru bir çözüm olur mu bu ?

1#
Sayfa 1 / 1[1Cevap]

İşaretler & Anlamları
Kilitli Kilitli
Çözüm Kabul Edildi Çözüm Kabul Edildi
Normal Normal