Skip Navigation LinksYazgeliştir Forumları » WCF » WCF problemi

Sayfa 1 / 1[2Cevap]
WCF problemi
Kullanıcı İçerik

securitytorake

WCF problemi
Gönderim Zamanı: 13-06-2011 18:13:49

securitytorake

Üyelik Zamanı: 13-01-2009 02:51:37

Gönderi: 48

Daha açıklayıcı bi başlık bulamadım neyse arkadaşlar. WCF i ilk kez kullanıyorum. yapmış olduğum işlem: WCF içerisindeki bi public e  kullanıcı adı gönderip bazı işlemlerden sonra sql server da bi tabloya kayıt giriyorum daha sonra farlı bi public e tekrar kullanıcı adı gönderip bi önceki işlemde oluşturulup tabloya kaydedilen url den dosyayı download ediyorum. sıkıntısız olarak çalışıyor fakat 5-6 kez arka arkaya aynı işlemi yaptıktan sonra WCF cevap vermiyor. daha doğrusu WCF içerisinde ki fonksiyonu clientten çağırdığımda fonksiyona gitmeyip bekliyor ve bir süre sonra

istek kanalı, yanıt beklerken 00:00:59.9989884 sonrasında süre sonuyla karşılaştı. Request çağrısına  geçirilen süre sonu değerini arttırın yada  Binding üstündeki SendTimeout değerini arttırın. Bu işleme ayrılan süre , daha uzun bir süre sonunun  bir bölümü olabilir. diye hata alıyorum. ve bu WCF i durdurup yeniden başlatana kadar aynı hatayı veriyor. Bu neden olabilir. WCF in güvenliği sağlamak için yapmış olduğu bir şey olabilir mi?  yada bu iş için WCF yanlış bir seçim  mi ?

Ürün fiyatlarını ana merkez oluşturup oradan güncelleştirmeye çalışıyorum. bunun için Web Servismi önerirsiniz WCF mi ikiside aynı işi yapıyormuş gibi geliyor detaylı olarak ikisinde de bilgim olmadığı için. birde performans konusunda hangisi daha iyi?

teşekkürler..

Bu kayıt securitytorake tarafından 13-06-2011 18:17:14 tarihinde düzenlendi.
1#

fatih_boy

Ynt:WCF problemi
Gönderim Zamanı: 19-06-2011 23:31:22
Bu cevap çözüm olarak işaretlendi.

fatih_boy

Üyelik Zamanı: 03-12-2010 10:07:32

Gönderi: 127

Merhaba,

WCF servislerinin aynı anda yanıt verebileceği istek sayılarında sınırlama bulunmaktadır. Aynı şekilde, varsayılan olarak istemci tarafında da aynı adrese aynı anda  2 istek yapılabilmektedir. istemci de 2nin üstündeki istekler aktif iki istek tamamlanana kadar bir kuyrukta bekletilmektedir ve bu bekleme süresi de varsayılan olarak 1dakika olan zaman aşım süresine dahildir. Dolaysıyla ardıl olarak çok fazla istek gönderilmesi durumunda hem istemci hem de sunucu ayağındaki ayarlar nedeniyle zaman aşımı alıyor olmanız mümkün. WCF hakkında ve istemci için bahsettiğim varsayılan değerler hakkında web sitemde paylaşmış olduğum makakalerin size yardımcı olacağını umuyorum.

Fatih Boy

Microsoft Visual C# MVP

http://fatihboy.com

http://enterprisecoding.com

2#
Sayfa 1 / 1[2Cevap]

İşaretler & Anlamları
Kilitli Kilitli
Çözüm Kabul Edildi Çözüm Kabul Edildi
Normal Normal