Skip Navigation LinksYazgeliştir Forumları » WCF » Wcf Parametre Hata

Sayfa 1 / 1[1Cevap]
Wcf Parametre Hata
Kullanıcı İçerik

technova

Wcf Parametre Hata
Gönderim Zamanı: 30-01-2013 10:19:23

technova

Üyelik Zamanı: 02-04-2009 15:45:04

Gönderi: 62

ARkadaşlar MErhaba,

vs2012 de bir projemde wcf kullandım, projem windows projesi wcfleri yazdım hiç bir problem yok çalışıyor fakat projenin birde el terminali tarafı olduğu için onuda hazırlamam gerekiyor vs2008 den sonrada smartdevice programlama olmadığı için terminal kısmını vs2008 de yazmak zorunda kaldım. projeye web servisi ekliyorum hiçbir sorun yok bikaç fonsiyonda çalışıyor ama bazılarında parametre hatası veriyor mesala kullanıcı giriş yaptı diye bir log atacağım vs2012 deki projede çalışıyor aynı kullanıcı giriş yaptı servisini vs2008 smartdevicede yapamıyorum sonra parametreleri kontrol ettigimde mesala benim parametrem int  KullanıcıID ama birde yanına [System.Xml.Serialization.XmlIgnoreAttribute()] bool KullaniciIDSpecified bu şekilde bir parametre daha eklenmiş. nedendir dacaba.

vs 2008 deki wcf parametreleri

[System.Web.Services.Protocols.SoapDocumentMethodAttribute("http://tempuri.org/IKullanici/KullaniciGirisYapti", RequestNamespace="http://tempuri.org/", ResponseNamespace="http://tempuri.org/", Use=System.Web.Services.Description.SoapBindingUse.Literal, ParameterStyle=System.Web.Services.Protocols.SoapParameterStyle.Wrapped)]

public void KullaniciGirisYapti(int KullaniciID, [System.Xml.Serialization.XmlIgnoreAttribute()] bool KullaniciIDSpecified, bool Durum, [System.Xml.Serialization.XmlIgnoreAttribute()] bool DurumSpecified, [System.Xml.Serialization.XmlElementAttribute(IsNullable=true)] string FirmaKod, [System.Xml.Serialization.XmlElementAttribute(IsNullable=true)] string IsyeriKod, [System.Xml.Serialization.XmlElementAttribute(IsNullable=true)] System.Nullable<System.DateTime> GirisTarih, [System.Xml.Serialization.XmlElementAttribute(IsNullable=true)] [System.Xml.Serialization.XmlIgnoreAttribute()] bool GirisTarihSpecified, out bool KullaniciGirisYaptiResult, [System.Xml.Serialization.XmlIgnoreAttribute()] out bool KullaniciGirisYaptiResultSpecified) {

object[] results = this.Invoke("KullaniciGirisYapti", new object[] {

KullaniciID,

KullaniciIDSpecified,

Durum,

DurumSpecified,

FirmaKod,

IsyeriKod,

GirisTarih,

GirisTarihSpecified});

KullaniciGirisYaptiResult = ((bool)(results[0]));

KullaniciGirisYaptiResultSpecified = ((bool)(results[1]));

buda 2012 de kullandığım çalışan parametreler 

public bool KullaniciGirisYapti(int KullaniciID, bool Durum, string FirmaKod, string IsyeriKod, System.Nullable<System.DateTime> GirisTarih) {

return base.Channel.KullaniciGirisYapti(KullaniciID, Durum, FirmaKod, IsyeriKod, GirisTarih);

}

2012 olan hatasız çalışıyor 2008 de böyle garip şeyler çıkıyor ama bazılarıda çalışıyor mesala login fonksiyonum çalışıyor onda bir problem yok. sildim tekrar oluşturdum yine olmadı 2008 smardevice yi de yeniden oluşturdum yine olmadı yardımlarınızı bekliyorum.

İyi Çalışmalar.

1#
Sayfa 1 / 1[1Cevap]

İşaretler & Anlamları
Kilitli Kilitli
Çözüm Kabul Edildi Çözüm Kabul Edildi
Normal Normal