Sayfa 1 / 1[2Cevap]
Deploy ve enjekte
Kullanıcı İçerik

lmcgsyg

Deploy ve enjekte
Gönderim Zamanı: 20-12-2012 20:11:18

lmcgsyg

Üyelik Zamanı: 20-12-2012 20:10:25

Gönderi: 8

Selamlar. Size bir sorum olacak yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Benden bir desktop uygulaması istendi ve ilk olarak VS2012 de ClickOnce Deployment kullanmayı denedim ancak daha kötü bir Deploy aracı henüz görmedim. Wix diye bişi var ama sıfır dökümantasyonla onu da sanırım çözemeyeceğim. Bu yüzden VS2010 a dönüp Setup projesi hazırlıyorum ancak bu durumda da OneClick Deploymentın tek güzelliği olan otomatik update den vazgeçmiş oluyorum. Ama esas sorun bu değil sonuç olarak bir update mekanizması kendimde yazabilirim. Soruma gelecek olursak şöyle ki; ben bu Setup projesini publish edip MSI dosyasının linkini bir web sayfasına koyacağım ancak birisi bunu indirmek istediği anda o MSI dosyasının içeriğine (mesela içindeki bir text dosyasına) kişinin o ana kadar o sitede yaptığı bazı işlemlere dair kayıtları enjekte etmem gerek ki program bilgisayara kurulduğunda uygulama doğru işleri yapsın. Bunun bir türlü bir yolunu bulamadım. Nasıl olabilir? Eğer yardımcı olabilirseniz çok minnettar olurum. İyi günler dilerim.

1#

lmcgsyg

Ynt:Deploy ve enjekte
Gönderim Zamanı: 27-12-2012 22:20:27

lmcgsyg

Üyelik Zamanı: 20-12-2012 20:10:25

Gönderi: 8

Bu olayı yaptım. Benzer ihtiyacı olan olursa can@canurek.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

2#
Sayfa 1 / 1[2Cevap]

İşaretler & Anlamları
Kilitli Kilitli
Çözüm Kabul Edildi Çözüm Kabul Edildi
Normal Normal