Skip Navigation LinksYazgeliştir Forumları » WCF » birden fazla endpoint adresi

birden fazla endpoint adresi

Moderatörler: Atayİbrahim , ismailadar , kimiraikkonen , MehmetX , volkankorkmaz

Sayfa 1 / 1[3Cevap]
Kullanıcı İçerik

mcihany

Gönderim Zamanı: 30-12-2012 23:20:33

mcihany

Üyelik Zamanı: 04-11-2008 15:26:37

Gönderi: 103

selam arkadaşlar programda birden çok  endpoint adresi bulunan bir wcf servisine bağlanıyorum.ancak programın başlangıcında bağlantının tipine  göre endpoint adreslerinden birisini seçmem lazım.seçmek için ise adresin ulaşışabilir olması yeterli.

şu anda endpoint adreslerini teker teker alıyorum aldığım bu endpoint adreslerinin ulaşılabilir olduğunu kontrol etmem lazım.httprequest nesnesiyle get ve diğer metodları kullanarak servis ednpoint adresinin ulaşılabilir olduğunu kontrol etmeye çalışıyorum fakat bas request hatası döndürüyor.

servis kodlarına müdahele etmem mümkün değil.bu adreslerin ulaşılabilir olduğunu kontrol edebileyim yeter.nasıl bir yol izlemem gerekir?

teşekkürler...

1#

FreKanS

Ynt:birden fazla endpoint adresi
Gönderim Zamanı: 12-10-2013 10:48:57

FreKanS

Üyelik Zamanı: 13-02-2006 16:31:10

Gönderi: 78

Mesela bir metod yazabilirsin. bu metoda endpoint adresini liste olarak gönderdiğini farzedelim. O metod listedeki her elemanı dener. Başarılı request aldığı veya pinglediği endpoint adresini metod string formatta geri döndürür ve sen servis client'ına o adresi verirsin ?

Yapabilir misin böyle bir şeyi ? yoksa metodun yazılması kısmına da yardımcı olayım mı ?

2#

mcihany

Ynt:birden fazla endpoint adresi
Gönderim Zamanı: 13-10-2013 16:37:12
Bu cevap çözüm olarak işaretlendi.

mcihany

Üyelik Zamanı: 04-11-2008 15:26:37

Gönderi: 103

teşekkür ederim aynen dediğiniz gibi yapıp sorunu çözmüştüm.konuyu kapatmayı unutmuşum kimsede cevap yazmayınca.yinede teşekkürler...

3#
Sayfa 1 / 1[3Cevap]

İşaretler & Anlamları
Kilitli Kilitli
Çözüm Kabul Edildi Çözüm Kabul Edildi
Normal Normal