Skip Navigation LinksYazgeliştir Forumları » [ARŞİV]Sharepoint » chart web part kullanımı hk

chart web part kullanımı hk

Moderatörler: Atayİbrahim , ismailadar , kimiraikkonen , MehmetX , volkankorkmaz

Sayfa 1 / 1[1Cevap]
Kullanıcı İçerik

utkualp

Gönderim Zamanı: 15-10-2010 19:14:54

utkualp

Üyelik Zamanı: 15-10-2010 19:14:54

Gönderi: 1

Merhaba,

Ben henüz Sharepoint uygulamalarında yeniyim ve bir yerde takıldım.MOSS 2010'da belli bir veritabanından bazı dataları çekerek grafik oluşturmak istiyorum. Bunun için chart web partını kullanıyorum. Dataları çekebilmek için de uygun bir Business Data Connectivity Service uygulaması hazırladım (SQLServer bağlantısı mevcut) ve bu uygulamanın içinde de gerekli metodları yazdım (ReadList,ReadItem ve bir de bir kısım datayı çeken ReadList benzeri başka bir metod). Ben grafiğimde bu BDC den data çekmek istiyorum ancak bana kullandığım tablodaki tüm satırları getiriyor. Halbuki ben diğer hazırlamış olduğum readlist benzeri olan metodu kullanmak istiyorum. ancak bu şekilde doğru datayı gösterebiliyor olacağım. bunu da mümkünse parametrik bir şekilde yapmak istiyorum.

Acaba bunu bu yolla bir şekilde yapabilir miyim yoksa başka bir yöntem mi kullanmalıyım? List kullanmayı da düşündüm ancak çok fazla data olacağından sistemi ağırlaştırabilir mi? Eğer yöntem List ise nasıl yol almamı önerirsiniz?

Şimdiden yardımcı olabilecek tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Herkese iyi çalışmalar

1#
Sayfa 1 / 1[1Cevap]

İşaretler & Anlamları
Kilitli Kilitli
Çözüm Kabul Edildi Çözüm Kabul Edildi
Normal Normal