Skip Navigation LinksYazgeliştir Forumları » [ARŞİV]Visual Studio ve Araçlar » msn(veya windows live) bot geliştirme hakkında yardım

msn(veya windows live) bot geliştirme hakkında yardım

Moderatörler: Atayİbrahim , ismailadar , kimiraikkonen , MehmetX , volkankorkmaz

Sayfa 1 / 1[2Cevap]
Kullanıcı İçerik

feamor

Gönderim Zamanı: 17-07-2010 14:17:32

feamor

Üyelik Zamanı: 03-02-2009 06:36:27

Gönderi: 2

Merhaba arkadaşlar,

Kişi listenize ekleyip, karşılıklı muhabbet edebildiğiniz, çeviri hizmeti veya arama hizmeti veren msn botlarını biliyorsunuzdur. Ben de böyle bir bot yazmak istiyorum. İlk önceliğim üye listesinde ekli kullanıcılara otomatik olarak mesaj gönderebilmesi. Muhabbet etmesi ya da yazılan şeylere cevap vermesi gerekmiyor

MSN bot kodu geliştirmek için nereden başlamam gerektiğine bir türlü karar veremedim. Windows Live SDK'lar var birkaç çeşit ama gördüğüm kadarıyla genelde kendi sitenize windows live chat özelliği eklemek, veya windows live hesabınızla üye olabilmeniz gibi şeylere yarıyorlar. Bot geliştirmek için hangisini kullanmam gerektiğini veya nereden başlamam gerektiğini bilemedim.Visual Studio 2010 SDK diye bir araç da var ama amacıma uygun mu bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1#

nagodnaticah

YNT:msn(veya windows live) bot geliştirme hakkında yardım
Gönderim Zamanı: 28-10-2010 18:03:59

nagodnaticah

Üyelik Zamanı: 26-11-2008 12:36:18

Gönderi: 23

bahsettigin windows live sdk ların development pdf leri ve bu konu hakkında yazılmış farklı kitapların ebook ları da var.
google it.

2#
Sayfa 1 / 1[2Cevap]

İşaretler & Anlamları
Kilitli Kilitli
Çözüm Kabul Edildi Çözüm Kabul Edildi
Normal Normal