Skip Navigation LinksYazgeliştir Forumları » WCF » netTcpBinding ile MaxNameTableCharCount özelliğinin taşımı

netTcpBinding ile MaxNameTableCharCount özelliğinin taşımı

Moderatörler: Atayİbrahim , ismailadar , kimiraikkonen , MehmetX , volkankorkmaz

Sayfa 1 / 1[3Cevap]
Kullanıcı İçerik

peganom

Gönderim Zamanı: 25-08-2011 14:47:41

peganom

Üyelik Zamanı: 21-11-2001 00:00:00

Gönderi: 955

Bir windows servisi ile bir wcf servisini host ediyorum önceden 30 küsür metod vardı daha sonra bu servise yeni metodlar eklendi sayı 150'ye ulaştı. Her neyse buraya kadar sorun yok, yeni metod eklenebilir. ancak gel gelelim, servisi wcftestclient ile test ettiğimde mevcut adresin aynı olmasına rağmen  aşağıdaki hatayı alıyorum. mesajı okudum daha sonra binding özelliğinde oluşturduğum netTcpBindig tipinin ReaderQuotas özelliklerini 2147483647 olarak sırayla hepsine bu değeri  atadım. ancak genede çözüm olmadı. internette araştırdım. benzer sorunla daha öncede karşılaşan olmuş ancak deven.exe.config , svcutil.exe.config ve machine.config gibi dosyalar üzerinde değişiklik yapılmış. servisin binding, servis, endpoint ve behavior verilerinin bir nevi kopyalayarak çözmüşler. bunları sırasıyla denedim ancak gene çözüm bulamadım aşağıda ki hatayı alıyorum  ekte mevcut hatayı sağlayan bir örnek yükledim birde siz bakabilirmisiniz?

örnek url : https://skydrive.live.com/?cid=94df0032024a3eed&sc=documents&uc=1&id=94DF0032024A3EED%21915

"There is an error in the XML document.    The maximum nametable character count quota (16384) has been exceeded while reading XML data. The nametable is a data structure used to store strings encountered during XML processing - long XML documents with non-repeating element names, attribute names and attribute values may trigger this quota. This quota may be increased by changing the MaxNameTableCharCount property on the XmlDictionaryReaderQuotas object used when creating the XML "

cevap ve zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim
iyi çalışmalar

1#

fatih_boy

Ynt:netTcpBinding ile MaxNameTableCharCount özelliğinin taşımı
Gönderim Zamanı: 25-08-2011 15:06:26
Bu cevap çözüm olarak işaretlendi.

fatih_boy

Üyelik Zamanı: 03-12-2010 10:07:32

Gönderi: 127

Merhaba Peganom,

Sıkıntının temelinde eklenen yeni metodlar sonrasında servisinin yayınlamış olduğu meta verinin (meta data exchange, mex) boyutunun artmış olması. svcutil, wcftestclient gibi araçlar servis meta verisini okurken varsayılan olarak tanımlanmış değerlerin üzerinde olması nedeniyle de işlem ilettiğin hata mesajıyla sonlanıyor; yani sıkıntıyı istemci tarafında çözmen gerekecektir. 

Yanlış bilmiyorsam wcftestclient arkaplanda svcutil'i kullanmakta, dolayısıyla da svcutil'in config dosyasına müdahale ederek readerQuotas değerlerini arttırman yeterli olacaktır.

Fatih Boy

Microsoft Visual C# MVP

http://fatihboy.com

http://enterprisecoding.com

2#

peganom

Ynt:netTcpBinding ile MaxNameTableCharCount özelliğinin taşımı
Gönderim Zamanı: 25-08-2011 16:27:09

peganom

Üyelik Zamanı: 21-11-2001 00:00:00

Gönderi: 955

merhaba fatih hocam, cevap için teşekkür ederim dediklerini deniyorum sonuca ulaşır ulaşmaz buradada bir cevap yazacağım ancak ekteki örnek üzerinden deneyebilirmisin acaba ben belki bir şeyi gözden kaçırıyorum.
cevap için teşekkür ederim
iyi çalışmalar.

3#
Sayfa 1 / 1[3Cevap]

İşaretler & Anlamları
Kilitli Kilitli
Çözüm Kabul Edildi Çözüm Kabul Edildi
Normal Normal