Skip Navigation LinksYazgeliştir Forumları » Görüş ve Öneriler » oto galeri otomasyonu programı (c++ dosyalar ile yapılacak)

oto galeri otomasyonu programı (c++ dosyalar ile yapılacak)

Moderatörler: Atayİbrahim , ismailadar , kimiraikkonen , MehmetX , volkankorkmaz

Sayfa 1 / 1[2Cevap]
Kullanıcı İçerik

merveylcu

Gönderim Zamanı: 06-05-2014 15:49:12

merveylcu

Üyelik Zamanı: 06-05-2014 15:30:37

Gönderi: 2

merhaba arkadaslar. birinci sınıftayım ve bu benim ilk projem. dosyalar konusuna çalıştım az çok bilgim var. c++ da biliyor gibiyim. fakat bu otomasyon programında nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum. öncelikle programın algoritmasını çıkardım. nasıl olması gerektiğini bir kağıt üzerinde çizimini filan yaptım . sorun şurada bu algoritmayı kodlara nasıl çevireceğim. mesela örnek veriyorum. araba satışı yada alışı yapıldığında mevcut araba sayım bir azalacak yada bir artacak. bunda sayaç yapmam gerekiyor. yada ne bileyim. kayıtlı bir müşteri bilgilerine ulaşmak için arama yapabilmesi gerekiyor. veya kayıtlı müşterilerin listelenmesi. proje üst düzey olacak ve benim bu kadar bilgim yok. dosyalarla ilgili çok kaynakta bulamadım. internetteki yada kitaplardaki dosyalar konusunda anlatılanları biliyorum fakat ileri düzeyi hiç bir yerde yok. sizden ricam biliyorsanız eğer, bu programın kodlarını yazarken nasıl bir yol izlemem gerekiyor?yada bu programın mantığına benzer elinizde kod varsa yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden çok teşekkür ederim.

1#

dreamcoder

Ynt:oto galeri otomasyonu programı (c++ dosyalar ile yapılacak)
Gönderim Zamanı: 06-05-2014 18:20:21

dreamcoder

Üyelik Zamanı: 22-08-2012 16:59:07

Gönderi: 115

Öncelikle  öğretmenin öğrettiği şekilde proje hazırlamalısınız.

Burada 2 olasılık var.

Birincisi: Öğretmen öğretmediği  konuları istiyor

İkincisi: Öğretmen öğretti.Siz öğrenmediniz

Eğer Birincisi ise yapacak bir şey yok.

Eğer İkincisi ise .net,php yada ruby vb. framework artık hangisini öğretiyorsa googlayarak işe başlayabilirsin.

Ve şunu da unutmayın kimse sıfırdan size proje vermez.

Yazmaya başlayın takıldığınız yerleri burada sorun.

Bence daha iyi feedback alırsınız.

İyi çalışmalar.

Do while DunyaDonuyor

Kodla

Loop

2#
Sayfa 1 / 1[2Cevap]

İşaretler & Anlamları
Kilitli Kilitli
Çözüm Kabul Edildi Çözüm Kabul Edildi
Normal Normal