Skip Navigation LinksYazgeliştir Forumları » [ARŞİV]Windows Embedded Sistemler » windows 7 uzaktan bağlantı sınırları

windows 7 uzaktan bağlantı sınırları

Moderatörler: Atayİbrahim , ismailadar , kimiraikkonen , MehmetX , volkankorkmaz

Sayfa 1 / 1[4Cevap]
Kullanıcı İçerik

zuhalunsal

Gönderim Zamanı: 27-11-2010 21:12:04

zuhalunsal

Üyelik Zamanı: 06-05-2010 12:18:25

Gönderi: 9

merhaba arkadaslar sizden bir konuda yardım almak istiyorum bilgisayarıma uzaktan erişim yapılıyor.kim tarafından bilmiyorum bunu bir türlü anlayamadım sistemime girişleri ve uzaktan bağlantıları engelledim yinede birileri benim pc de her yaptığımı nasıl görüyor onu anlamadım ..dersenizki biri trojen göndermiştir onun içinde sistemimi yeniden kurdum en son çare olarak size danışmak geldi aklıma biliyorm ki konularınızla alakalı değil ama en kısa kürese buradan yanıt geliyor şimdilik teşekkür ederim iyi akşamlar diliyorum...zuhal

1#

umuterkal

YNT:windows 7 uzaktan bağlantı sınırları
Gönderim Zamanı: 29-11-2010 05:04:39

umuterkal

Üyelik Zamanı: 11-11-2010 06:42:51

Gönderi: 4

Merhaba, size 3 önerim olacak. Sistemi yeniden kurarken, yalnızca C sürücünüzü formatladıysanız ve diğer sürücülerde veya flash diskinizde vs... bir trojan varsa, her defasında tekrar bulaşıyor olabilir. Windows Explorer klasör ayarlarınızdan gizli ve sistem dosyalarını göstermeyi seçip bu sürücülerde Autorun.inf dosyası bulunup bulunmadığını arayın. Öyle bir dosya varsa sorun burada demektir. Başka bir önerim ise, sisteminizin temiz olduğunu varsayarsak modeminizin IP adresini değiştirmeniz, bir parça internetteki izinizi kaybettirmenizi sağlayacaktır. Sisteme bağlanan kişi mesajlaşma programlarınızın açıklarını da kullanıyor olabilir, bunlara da dikkat derim. Kablosuz ağ ile bağlıysanız, modem ağ şifresini WPA-2 kullanarak değiştirin. Son tavsiyem, sisteminizin temiz ve güvenli olduğunu varsayalım. Eğer ofis gibi trafiğin yoğun olduğu bir ortamda masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız, anakartınızın PS/2 yada USB klavye çıkışlarıyla klavyeniz arasında flash disk boyutunda bir cihaz olup olmadığını kontrol edin. Çok düşük bir ihtimal olmakla birlikte yazdığınız yazıları bilginiz dışında kaydeden böyle bir cihaz yerleştirilmiş olabilir...

Umut Erkal
Yazgeliştir Windows Embedded Sistemler Editörü
www.uerkal.com

2#

zuhalunsal

Gönderim Zamanı: 02-12-2010 13:34:24

zuhalunsal

çok teşekkür ederim hemen uygulayacagım ...

3#

zuhalunsal

Gönderim Zamanı: 02-12-2010 15:36:34

zuhalunsal

arkadasım dediklerini yaptım ve pc de bu adlı bir program oldugunu buldum ama aratıyorum bulamıyorum bunu nasıl yok edebilirim.(PDM.RootShell) veri adresi gözükmüyor

4#
Sayfa 1 / 1[4Cevap]

İşaretler & Anlamları
Kilitli Kilitli
Çözüm Kabul Edildi Çözüm Kabul Edildi
Normal Normal